Loading...
 • Yeni Online Marketing Departmanınız İle tanışın

  Hakkımızda

 • Markanızı Dijital Dünyaya Taşıyın

  Servisler

 • Referanslarımız
  ile Tanışın

  Referanslar

Sosyal Medyada Etkileşimi Artırma Yöntemleri.


Günümüzde sosyal medyanın önemi en ufak işletmeye kadar anlaşılmış durumda bu yüzden sosyal medyanın öneminden uzun uzadıya anlatmayacağız J Sosyal medya yönetiminin en önemli KPI’larından olan etkileşimin (yorum, beğeni, paylaşım vs) artırılması için nelere dikkat etmeliyiz, ne gibi çalışmalar yapmalıyız sizler için araştırdık.

Etkileşimi artırmak için öneriler

Gündemden Paylaşımlar Yapmak

Malumunuz dünyanın ve ülkemizin gündemi çok hızlı değişmektedir, çok fazla konuşulan bir konu ile markanızı özdeşleştirecek paylaşımlar yapmanız etkileşiminizi artırmanızı sağlayacaktır.

Paylaşımlarda Sorular Sormak

Paylaşımlara yorum almak için kişileri yorum yapmaya teşvik etmek gereklidir. Bunun en basit yolu da paylaşımlarda takipçilere soru sormaktan geçer. Sorulan sorular herkesin katılımına yönelik olmalıdır. Örneğin “Neden Apple / Android kullanıyorsunuz?” gibi.

Paylaşımlarınızın Espri Unsuru Barındırması

Paylaşılan bir içeriğin etkileşim almasını sağlayan en büyük unsurlardan biri espri unsurları barındırmasıdır. Kişiler kendilerini güldüren yada tebessüm ettiren paylaşımları yorumlamaktan, beğenmekten çekinmezler. Hatta etkileşimler arasında en değerli unsur olan paylaşımın başkaları tarafından paylaşılmasını sağlar.

Sosyal Sorumluluklara Dahil Olmak ve Bunu Sosyal Medya Hesaplarına Yansıtmak

Sosyal sorumluluklar insanları vicdani olarak her zaman tetikler. Bu yönde bir paylaşım görmeleri durumunda, kendilerini destek vermeye vicdanen zorunlu hissederler. Bu nedenle olması gereken, kayda değer nitelikte sosyal sorumluluk projeleridir. Örneğin kimsesiz çocukların eğitimine destek kampanyası gibi.

Ortak Mutluluklar, Üzüntüler ve Sorunlara Yönelik Paylaşımlar Yapılması

İnsanların bir şeyden etkilenmelerini sağlayan temel unsur duygulardır ve güçlü duygulardır. Dolayısıyla insanları harekete geçirir.